smaller font reset font larger font
3-MAX

Palnik skośny z obrotowym talerzem retorty jest autorskim pomysłem Jana Bartłomieja Berskiego  i przeznaczony jest dla trzech rodzajów paliw stałych:

  • ekogroszek
  • miał węgla kamiennego
  • pelet

Obrotowy talerz retorty zwiększa efektywność spalania, również paliw gorszej jakości (poprzez obracanie żaru na palniku, następuje dodatkowe dotlenienie paliwa, a co za tym idzie jego dokładniejsze spalanie).

Koło zębate służące do obracania talerzem, zostało wykonane z żeliwa, przez co nie ulega odkształceniom i tym samym nie powoduje awarii systemu obracania. Sam talerz retorty został wyposażony w cztery “kły”, których zadaniem jest kruszenie złogów występujących podczas spalania. W kolanie palnika wykonano szereg kalibrowanych wierceń, w celu skuteczniejszego napowietrzenia żaru.

Jedyna taka w Polsce konstrukcja jest oparta na żeliwnym podajniku ślimakowym, który cechuje się bezawaryjnością pracy i odpornością na korozję (ma to szczególne znaczenie przy paleniu miałem, którego wilgotność jest dosyć wysoka). Wytrzymałość żeliwnego podajnika śimakowego szacuje się na 15 lat (3-krotnie dłuższa żywotność niż w przypadku tradycyjnych podajników stalowych).

W konstrukcji zastosowano żeliwo sferoidalne. Jest to materiał mający bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, odporny na ściskanie i zginanie, odporny na wysokie ciśnienia (wykorzystywany min. do produkcji wałów korbowych silników spalinowych).

 

Galeria Zdjęć - 3-MAX. Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY

Firma P.H.U. Mistrz Jan Bartłomiej Berski 98-275 Brzeźnio, Próba 4 zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.