smaller font reset font larger font

Ślimak jest podstawowym elementem na którym oparty jest cały system podawania paliwa z zasobnika do palnika. Jako element ruchomy jest narażony na działanie czynników zarówno mechanicznych, jak również chemicznych i temperaturowych. Dlatego tak istotne jest aby materiał, z którego jest wykonany miał dużą odporność na warunki pracy.

Ślimak produkowany przez Jana Bartłomieja Berskiego jest wykonany z żeliwa sferoidalnego. Jest to materiał, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, chemiczną i temperaturową. W przeciwieństwie do ślimaków stalowych, śliamki żeliwne są odporne na korozję, która zawsze towarzyszy w przypadku używania paliw zawierających dużą wilgotność (np. miał węgla, który musi być odpowiednio wilgotny w celu uzyskania jak najlepszych paramterów spalania).

Żywotność ślimaka żeliwnego szacuje się na około 15 lat (3-krotnie dłuższa żwyotność, niż w przypadku ślimaków stalowych)

Galeria Zdjęć - Ślimak żeliwny. Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć
PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY PALNIK SKOŚNY Z OBROTOWYM TALERZEM RETORTY

Firma P.H.U. Mistrz Jan Bartłomiej Berski 98-275 Brzeźnio, Próba 4 zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.