smaller font reset font larger font

UNI-MAX jest najprostszym kotłem grzewczym oferowanym przez Mistrza Jana Bartłomieja Berskiego. Ze względu na swoje właściwości może być stosowany zarówno dla powierzchni mieszkalnych jak i warsztatów, czy magazynów (w zależności od wielkości ogrzewanej powierzchni, stosuje się kotły o mocy od 15kW do 300kW). Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że ten rodzaj pieca spełnia najwyższe standardy stosowane w technice grzewczej, przy korzystnym stosunku jakość/cena.

UNI-MAX jest przeznaczony do opalania miałem węgla kamiennego. Trzeba pamiętać, że ima lepsza jakość stosowanego paliwa (im wyższa jego kaloryczność), tym większa sprawność cieplna kotła (stosowanie paliw o niskich parametrach może powodować niezadowalające efekty spalania np. zwiększone zapotrzebowanie na paliwo, zbyt duża ilość popiołów). 

Wielkość komory paleniska daje bardzo duży komfort użytkownikowi, ponieważ jednorazowy załadunek kotła pozwala na jego nieprzerwaną pracę przez 24h-48h, co znacznie zmniejsza częstość niezbędnych wizyt w kotłowni. Również umieszczenie wyczystek z przodu kotła sprawia, że konserwacja nie sprawia żadnych problemów, nawet użytkownikom którzy po raz pierwszy mają do czynienia z tego typu urządzeniami.

UNI-MAX jest wyposażony w mikrokontroler, który nadzoruje pracę kotła. Dzięki czemu, użytkownik może sam ustawić żądaną temperaturę. Mikrokontroler automatycznie steruje dmuchawą i ewentualnie pompą wody (w układzie z wymuszonym obiegiem wody)

Konstrukcja wymiennika ciepła zastosowanego w kotłach UNI-MAX  jest oparta na stali kotłowej o grubości od 6mm do 10 mm. 


Firma P.H.U. Mistrz Jan Bartłomiej Berski 98-275 Brzeźnio, Próba 4 zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.