smaller font reset font larger font

EKO-MAX IV to wysokiej jakości, bardzo wydajny kocioł dla wymagających użytkowników. Posiada dwie niezależne komory spalania, które mogą pracować jednocześnie lub oddzielnie.

Pierwsza z nich umożliwia spalanie paliw stałych:

  • ekogroszek
  • miał węgla kamiennego
  • pelet
transportowanych z zasobnika poprzez podajnik wprost na ruszta. Druga komora służy do opalania innymi paliwami stałymi np. na bazie drewna tak jak w tradycyjnym piecu. Zaletą zastosowania tej dodatkowej komory jest możliwość podwyższenia zadanej temperatury (jednoczesna praca obydwu komór) lub ogrzewanie lokalu poza sezonem z wykorzystaniem innego rodzaju paliwa stałego (drewno, brykiet, węgiel itp.)

Nad sprawną pracą kotła czuwa sterownik, który umożliwia ustawienie żądanej temperatury pracy, czasu podawania paliwa, jak również steruje czasem nadmuchu wentylatora i pompą c.o.

Wszystkie wyczystki umeiszczone są z przodu kotła, co pozwala na jego łatwą obsługę i konserwację. Ponadto EKO-MAX IV możliwość konfiguracji ustawienia czopucha, tak by ułatwić jego instalację.


Firma P.H.U. Mistrz Jan Bartłomiej Berski 98-275 Brzeźnio, Próba 4 zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.